cutegel_gama

 

CuteGel to gama krystalicznie czystych wypełniaczy skóry na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Charakteryzują się wyjątkową biostabilnością, elastycznością i równomierną strukturą. Wypełniacze CuteGel jako jedyne na rynku są całkowicie oczyszczone z czynnika sieciującego BDDA. Zabiegi z zastosowaniem CuteGel pozwalają nie tylko na uzyskanie spektakularnych i w pełni naturalnych efektów, ale także sprawiają, że pacjenci mogą długo cieszyć się zdrową i piękną skórą. Dlatego wypełniacze CuteGel są tak chętnie polecane przez artystów medycyny estetycznej. Na całym świecie wykonano z ich zastosowaniem już 1 500 000 zabiegów.
Są one dostosowane do potrzeb i fizjologii skóry, pozwaljąc na wykonanie pełnego spektrum zabiegów od mezoterapii po wolumetrię. Wszystkie preparaty z gamy CuteGel zawierają 3D krzyżowo usieciowany kwas hialuronowy. Technologia produkcji CuteGel jest chroniona międzynarodowymi patentami.
Krystalicznie czyste – całkowicie pozbawione (zawarość poniżej granicy wykrywalności) czynnika sieciującego BDDE, kwasów nukleinowych i czynników pirogennych.

Bezpieczne – przebadanie przez światowej klasy instytuty i polikliniki (min. Szpital Uniwersytecki w Guro).

Optymalnie lepko-sprężyste i jednorodne – łatwe w aplikacji i elastyczne w tkance.

Stabilne i trwałe – wysoce odporne na biodegradację co wykazały badania (min. test odporności na hialuronidazę, pomiary w skali WRS i GAIS ).

Komfortowe i naturalne – zachowaniem w tkance odwzorowują naturalny kwas hialuronowy a ich osmotyczność jest zbliżona do soli fizjologicznej. CuteGel jest kwasem hialuronowym pochodzenia całkowicie nieodzwierzęcego. Zwiększa to bezpieczeństwo stosowania i oddala ryzyko odczynów alergicznych.

Wypełniacze CuteGel są niezwykle trwałe a jednocześnie pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu odmłodzenia i są maksymalnie komfortowe w implementacji.

Podając usieciowany kwas hialuronowy możemy wypełnić:

  • bruzdę nosowo-wargową;
  • zmarszczki palacza;
  • linie marionetki;
  • kurze łapki;
  • usta.

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry w tym samym obszarze, takimi jak: BOTOX, laseroterapia, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja powinien wynosić min. 3 tygodnie.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
– Zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w dniu zabiegu (nie dotykać, nie smarować);
– Do 12 h po zabiegu nie nakładać makijażu;
– w przypadku opuchlizny stosować żele z wit.K lub Arniką a także zimne okłady;
– Do tygodnia nie korzystamy z sauny, basenu czy opalania;
– Do 12 h unikamy spożywania alkoholu;
– Jeśli wykonany był zabieg powiększania ust – przez najbliższe godziny unikamy spożywania gorących napojów, smarowania ust błyszczykiem czy pomadką, palenia tytoniu;
– ważne jest spożywanie dużej ilości wody.

 

PRZECIWWSKAZANIA:
– Ciąża,
– karmienie piersią, – choroby o podłożu autoimmunologicznym,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych,
– stany zapalne skóry (trądzik),
– nadwrażliwość na składniku preparatu,
– opryszczka nawracająca- antybiotyki i leczenie sterydami
– obecny implant w miejscu zabiegowym
– choroby wirusowe- choroby bakteryjne
– choroby nowotworowe

*** Czas utrzymywania się efektu jest różny, w dużej mierze zależy od wieku, rodzaju skóry, stylu życia, rodzaju użytego preparatu. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.